Дашівська ОТГ: відновлення рекреаційної зони – крок до розвитку туризму

03.06.2020
Дашівська ОТГ: відновлення рекреаційної зони – крок до розвитку туризму

Дашівська селищна ОТГ Вінниччини, що була створена у 2016 році, впевнено рухається по шляху сталого розвитку. З перших днів діяльності у статусі об’єднаної, громада  розпочала роботу над Стратегією розвитку і серед пріоритетів визначила розбудову сфери туризму. Варто зазначити, що до складу ОТГ  з центром у смт. Дашів увійшли 11 сіл і на території їх знаходиться значна кількість   історичних та архітектурних пам’яток датованих XII – XVII ст. Тож туристичний потенціал громади суттєвий.

Як розповіла Світлана Войченко – секретар Дашівської селищної ради, перші кроки з розвитку туризму громада розпочала із реалізації ідеї відновлення рекреаційної зони  «острів кохання», яка опиралась на історичну пам’ять. Справа в тому, що  у Дашівські ОТГ розташовується палац Плятерів-Потоцьких  із старовинним парком, який  протягом багатьох років був занедбаний. Громада взялась за відновлення пам’ятки паркового мистецтва у прибережній зоні.

Експертну підтримку з розробки  проектів розвитку  та ефективного використання коштів місцевого бюджету Дашівській ОТГ надали фахівці Вінницького регіонального  офісу  Програми «U-LEAD з Європою».

За словами Світлани Войченко, відновлювальні роботи потребували залучення позабюджетних коштів. Дашівська селищна рада підготувала кілька проектів та взяла участь в обласних конкурсах проектів розвитку.

«Протягом 2018-2019 року  ми  реалізували  два проекти завдяки участі у конкурсі: «Створення зони для відпочинку, культурного проводження часу мешканців громади» та  «Створення рекреаційної зони «острів кохання», як перший крок до розвитку туризму на території Дашівської ОТГ».

Мета проектів полягала в  розвитку сфери туризму на території Дашівської ОТГ шляхом благоустрою частини прибережної зони р. Сіб в смт. Дашів, а також завдяки благоустрою «острова кохання» на туристичному маршруті «Шабельнянський ліс – храм Архістратига Михаїла – «острів кохання» – Палац Плятерів-Потоцьких –  Дашівський краєзнавчий музей». Вартість проектів склала 664 тис грн, з них 345 тис грн – кошти обласного бюджету, 290 тис грн – місцевий бюджет, решта – спонсорська  допомога», – пояснила Світлана Войченко. Завдяки реалізації проектів, на сьогодні у Дашівській ОТГ розчищено русло р. Сіб, проведено роботи з благоустрою прибережної зони, створено туристичний об’єкт – «Острів кохання».

Варто зазначити, що в умовах економії бюджетних статків, Дашівській ОТГ вдалося активно співпрацювати із місцевим бізнесом та залучити для реалізації проектів  спонсорські кошти від  СФГ «Перемога», ФГ «Копіївський лан», СФГ «Поділля»,  ТОВ «Північ Скло», СТОВ «Дашівське риболовне господарство». Значний обсяг робіт виконали працівники місцевого  КП «Житлокомунгосп» Дашівської селищної ради. Значну  підтримку  з дизайну та реалізації проекту  надав  на благодійній основі Дашівській ОТГ  місцевий  підприємець та ентуазіаст – Володимир Скоморох.

На третьому етапі  впровадження  стратегічного пріоритету з розвитку туризму, Дашівська громада планує подальшу розбудову туристичної галузі. У 2020 році ОТГ отримала підтримку від обласного бюджету на суму 165 тис грн, для реалізації проекту «Благоустрій паркової зони “острова кохання”, як продовження розвитку туризму на території Дашівської ОТГ» загальною вартістю 400 тис грн.

Як повідомив Юрій Войціцький, експерт з регіонального та місцевого розвитку Програми «U-LEAD з Європою», що супроводжував розробку Стратегії 2018-2020рр  Дашівської ОТГ, на часі – підготовка проекту головного стратегічного плану розвитку території на наступний період.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Військового з Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького
Новини

Військового з Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького

Сьогодні, 15:21

Миколу Нікітіна із Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня.  Про це повідомляє Тульчинська міська територіальна громада. «Указом президента України №268/2022 ….

Дикі кабани вештаються вулицями Жмеринки і лякають місцевих жителів
Новини

Дикі кабани вештаються вулицями Жмеринки і лякають місцевих жителів

Сьогодні, 14:57

Лісових жителів, які заблукали у місті, зазнімкували перехожі. Вулицями Жмеринки розгулюють дикі кабани. Їх помітили перехожі. Фото оприлюднили на сторінці ….

Тіло зниклого 38-річного чоловіка знайшли закопаним у лісосмузі
Важливе

Тіло зниклого 38-річного чоловіка знайшли закопаним у лісосмузі

Сьогодні, 14:23

38-річного Володимира Грибівського із Хмільника, який зник ще 21 лютого разом зі своїм автомобілем, знайшли вбитим. Тіло виявили закопаним у лісоcмузі між ….

Давня образа: жінка із помсти спалила автомобіль знайомої
Люди

Давня образа: жінка із помсти спалила автомобіль знайомої

Сьогодні, 13:41

37-річна жителька Вороновицької громади спалила автомобіль односельчанки. Так вона вирішила помститися за давню образу.  Як повідомляють у відділі комунікації поліції Вінницької області, ….