Засобами захисту підтримали медиків ОТГ Вінниччини Програма U-LEAD та Фонд «Карітас України»

10.06.2020
Засобами захисту підтримали медиків ОТГ Вінниччини Програма U-LEAD та Фонд «Карітас України»

В рамках Всеукраїнської благодійної акції,  за  підтримки  Програми «U-LEAD  з  Європою»,  Міжнародний  благодійний  фонд  “Карітас  України”  реалізує  Проєкт  «Підтримка  об’єднаних територіальних громад у боротьбі з пандемією COVID-19».

Пандемія коронавірусу SARS-CoV-2 привертає додаткову увагу до  питання забезпечення  належного рівня інфекційної безпеки в діяльності медичних закладів та збереження життя і здоров’я медпрацівників.  Саме тому Програма U-LEAD з Європою розробила  набір дезінфектантів та ЗІЗ – «скриньки здоров’я» для розповсюдження серед  900+  громад України, в тому числі і для ОТГ Вінниччини.

В першу чергу, Їх отримали Вороновицька, Войнашівська, Жданівська, Кунківська, Мельниківська,  Росошанська, Северинівська, Соболівська, Хижинецька, Староприлуцька, Студенянська, Шляхівська, Шпиківська   сільські ради та ОТГ, а також інші громади  області.

Кожний  такий набір містить: захисні маски, рукавички, окуляри,  дезинфікуючі засоби, захисні костюми, респіратори FFP3  та інфрачервоний безконтактний термометр.

«Навіть для добре підготовлених закладів охорони здоров’я  подолати виклики спричинені COVID-19 – складне завдання. COVID – 19 в Україні означає, що дефіцит обладнання та запасів може обмежити доступ до якісного обстеження та вплинути на рівень медичної допомоги», – повідомляють організатори акції від Програми U-LEAD на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

Як виявилось «скриньки здоров’я» стали в нагоді для ОТГ Вінниччини, адже   ряд громад  мають суттєві втрати бюджету і потребують додаткових обсягів закупки  засобів захисту на виході з карантину.

Представники ОТГ  розповіли стан справ із засобами захисту на місцях та прокоментували враження від благодійної акції U-LEAD.

Віктор Любченко, голова Староприлуцької  ОТГ:

«Допомога, яку ми отримали –  вчасна, адже засобів захисту бракує. У нас  працює дві амбулаторії, а незабаром розпочне роботу  ДНЗ. Зважаючи на податкові канікули і низьку  активність підприємств під час карантину,  надходження до бюджету гомади зменшились,  фінансуємо зарплати  бюджетних установ  та утримання  технічного персоналу, а на розвиток ОТГ  коштів обмаль. Тому, така допомога потрібна і дозволить  захистити працівників  у період виходу  з карантину».

Михайло Харчевник, в.о. головного лікаря ПМСД Студенянської ОТГ:

«В умовах епідемії,  засоби захисту надзвичайно потрібні, і постійно також, адже є і сезонні захворювання. У  Центрі первинної медико-санітарної допомоги  Студенянської ОТГ працює 8 осіб медичного та технічного персоналу, крім того, ми виїжджаємо до сіл громади, де є ФАП і персонал якого також потребує захисту. Дякуємо».

Ніна Кравець, голова Шляхівської сільської ОТГ:

«Допомога  від Програми U-LEAD  та Фонду Карітас-України є надзвичайно акутальною.  Ми  отримали засоби, які  потрібні , адже скільки б ми не купували  захисні медичні маски, рукавички, дезинфектори – це одноразові витратні матеріали, які потрібні у великій кількості.  За даними моніторингу  потреб  наших медичних закладів, а це  амбулаторія  загальної практики сімейної медицини та три ФАПи,  найбільше сьогодні медики потребують саме цих засобів, які ми отримали. Місцевий бюджет має втрати, але, навіть без застосування механізму оформлення «простою», який би давав можливість зекономити кошти, ми  не маємо заборгованості по зарплатах працівникам бюджетних установ. Крім того, незабором відкриваємо ДНЗ, працівників якого  також потрібно захистити. Тож Шляхівська  ОТГ щиро вдячна за своєчасну підтримку».

Станіслава  Ядвіжина, голова Жданівської  сільської ОТГ:

«Під час пандемії нам допомагали місцеві благодійники. На сьогодні у Жданівській ОТГ немає жодного випадку захворювання на  коронавірусну інфекцію. Засоби захисту необхідні, ось напередодні у  ЦПМСД закінчувався запас рукавичок – тепер ми його поповнили завдяки благодійній допомозі U-LEAD  та Фонду Карітас України. Дякуємо».

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

За день підтвердили загибель двох захисників з Хмільницької громади
Новини

За день підтвердили загибель двох захисників з Хмільницької громади

Сьогодні, 15:41

7 жовтня стало відомо, що у боях з російськими окупантами загинули двоє захисників з Вінниччини — Іван Яюк та Олексій Домбровський.  ….

Орден «Золота Зірка» та звання Героя України отримав нацгвардієць Фін з Козятина
Люди

Орден «Золота Зірка» та звання Героя України отримав нацгвардієць Фін з Козятина

Сьогодні, 14:51

Старшому сержанту Дмитру Фінашину з Вінниччини присвоєно звання Героя України. Також військовослужбовця нагороджено орденом «Золота Зірка». Про це йдеться на офіційному ….

Злочин у транспорті: кишеньковий злодій витягнув гаманець у пенсіонера
Новини

Злочин у транспорті: кишеньковий злодій витягнув гаманець у пенсіонера

Сьогодні, 14:04

Затриманий раніше відбував покарання за майнові злочини. У Вінниці правоохоронці затримали 46-річного вінничанина, який у громадському транспорті із  кишені пасажира ….

У селі на Вінниччині загинув тракторист. Що відомо про інцидент
Новини

У селі на Вінниччині загинув тракторист. Що відомо про інцидент

Сьогодні, 13:26

На Вінниччині загинув кермувальник трактора. Сталось це, коли він перевозив насіння соняшника.  Як інформує пресслужба Нацполіції області, інцидент трапився 6 ….