Краснопільська ОТГ визначила пріоритети Стратегії розвитку громади на 2021-2027рр

15.06.2020
Краснопільська ОТГ визначила пріоритети Стратегії розвитку громади на 2021-2027рр

Краснопільська ОТГ Вінниччини завершує розробку Стратегії розвитку на 2021-2027рр. Наприкінці минулого тижня відбулось III засідання робочої  групи з розробки  головного стратегічного документу громади за участі керівництва та працівників струкутрних підрозділів Краснопільської сільської ради, а також  представників Програми «U-LEAD з Європою». Онлайн-обговорення провів  Юрій Войціцький, ескперт з місцевого та регіонального розвитку Програми.

На початку зустрічі Віталій Швець, керівник Вінницького регіонального офісу U-LEAD прокоментував  значення  розробки Стратегій для ОТГ Вінничини.

“Сьогодні для громад надзвичайно важливо  використовувати стратегічні підходи з розвитку територій. Розробка та реалізація Стратегічного плану ОТГ – це кропітка робота, що об’єднує зусилля органів місцевої влади та мешканців. Результати такої спільної роботи дають всі можливості для ефективного використання бюджетних коштів, врахування  економічних  та соціальних особливостей громади,  а також створюють фундамент для  сталого розвитку території в майбутньому “, – наголосив керівник регіонального Офісу.

Понад 40 ідей проектів проаналізували учасники Третього засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Краснопільської  сільської ОТГ на 2021-2027рр. Про це повідомив  Юрій Войціцький.

Експерт  звертає увагу на те, що наразі, кадрове забезпечення сільських громад, в порівнянні з міськими, недостатній. Адже у штаті сільських рад, за економічним напрямком  може працювати лише 3-4 особи, тобто  проблема у недостатній кадровій спроможності  громад, а  також фінансовому забезпеченні, яке не завжди дозволяє залучити відповідних фахівців на контрактній основі.

«Краснопільською ОТГбуло запропоновано до розгляду  проектні ідеї у сфері культури, інвестицій, соціального розвитку, місцевого бізнесу, інфраструктури. Частина їх, на суму близько 50 млн грн  відібрано для  реалізації на перший період впровадження Стратегії, тобто  у 2021-2023рр., решта – відібрані як резервні, що за наявності коштів, чи відповідності  певним грантовим програмам, будуть реалізовані у майбутньому», – зазначив Юрій Войціцький.

Краснопільська  сільська ОТГ обрала кілька пріоритетів під час розробки стратегічного документу. Серед них соціальна інфраструктура, комунікації та стимулювання підприємництва. Про це повідомила за результатами онлайн-зустрічі Катерина Романенко, голова Краснопільської сільської ради. Вона  підкреслила, що для реалізації планів розвитку території важливим є наповнення місцевого бюджету.

«Значна складова проектних ідей  – це соціальна сфера, але необхідно спочатку наповнити бюджет , а потім думати як його витрачати. Надважливою є робота із підприємцями, тож ми створимо відповідну  сторінку на сайті, будемо комунікувати,  зустрічатися із представниками місцевого бізнесу. Цікавим є проект по залученню інвестицій,  потрібно зацікавити  бізнес та залучити до співпраці. У нас є перші напрацювання щодо інвентразації приміщень комунальної власності, по земельних ділянках, які є привабливими об’єктами для інвестицій. Крім того, важливо щоб  бізнес працював відкрито, за трудовими договорами, сплачував податки, розвивався. Щодо соціальної сфери,  цікаво все – і молодіжні центри, і розвиток освіти, і культура, але сьогодні  пріоритетом для громади є медицина.  У нас працює лише один лікар, та територія ОТГ розширюється, населення розділене між двома районами – Гайсинським і Тепицьким. Плануємо створити об’єднаний комунальний заклад охорони здоров’я  Краснопільської ОТГ для  якісного обслуговування  8 тисяч населення», – повідомила Катерина Романенко, голова Краснопільської сільської ради.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

50-річний чоловік намагався втекти з України і отримав кримінальну справу
Люди

50-річний чоловік намагався втекти з України і отримав кримінальну справу

Сьогодні, 16:20

Військовозобов’язаний чоловік з Київської області намагався за підкуп втекти з України. Правопорушника затримали 27 вересня в пункті пропуску «Могилів-Подільський – ….

Була налякана і схвильована: у Вінниці врятували пенсіонерку, яка кликала на допомогу
Люди

Була налякана і схвильована: у Вінниці врятували пенсіонерку, яка кликала на допомогу

Сьогодні, 14:40

У Вінниці 86-річна пенсіонерка лежала на підлозі у власній квартирі. Жінці стало зле і вона не могла самостійно піднятися, лише кликала на ….

У Вінниці водійка під час паркування збила чоловіка, його ушпиталили
Новини

У Вінниці водійка під час паркування збила чоловіка, його ушпиталили

Вчора, 13:16

Водійка автомобіля Audi під час паркування збила чоловіка, в результаті чого його госпіталізували. Про це повідомили у пресслужбі поліції у ….

Захищаючи Україну, загинули двоє Героїв з Вінниччини
Люди

Захищаючи Україну, загинули двоє Героїв з Вінниччини

Вчора, 12:55

На війні з російськими окупантами загинули двоє захисників з Козитинської громади — Валерій Попов та Юрій Фомін. Про це у ….