Катують, а вони замовчують: у Стрижавській колонії виявили грубі порушення прав ув’язнених

21.07.2020
Катують, а вони замовчують: у Стрижавській колонії виявили грубі порушення прав ув’язнених

Офіс Омбудсмана приїхав із перевіркою до Стрижавської колонії. Так у колонії в деяких камерах недостатньо свіжого повітря, освітлення. Інші ж не обладнані бачками з питною кип’яченою водою, тому в’язні п’ють воду із кранів.

Під час перевірки також виявили факти насилля щодо ув’язнених у Вінницькій виправній колонії № 1 та Літинській виправній колонії №123. Там спробували приховувати працівниками установ виконання покарань про насилля щодо ув’язнених. Одного ув’язненого доставили до Стрижавської багатопрофільної лікарні з колотою раною живота, іншого – з розривом селезінки. Хоча скарги від в’язнів щодо катування або неналежного поводження з боку працівників установи не надходили.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Омбудсмана.

Водночас, під час візиту монітори виявили, що в установі не забезпечено право на приватність. Крім того, виявлено факт несповіщення правоохоронних органів про отримані тілесні ушкодження в’язнів.

3 січня 2020 року до Стрижавської багатопрофільної лікарні № 81 з Вінницької УВП № 1 для проведення оперативного втручання був доставлений ув’язнений з колотою проникаючою раною живота та внутрішньочеревною кровотечею.

10 березня 2020 року з Літинської виправної колонії № 123 був направлений засуджений з попереднім діагнозом гострий панкреатит, в лікарні було встановлено, що останнього було доставлено з розривом селезінки та травматичною внутрішньочеревною кровотечею та екстрено госпіталізовано до Вінницької обласної клінічної лікарні для надання невідкладної допомоги.

В установі виявлено факти ненадання належної медичної допомоги. Ув’язненим не надаються необхідні консультації лікарів-фахівців (ендокринологів, кардіологів, функціональної діагностики та інших) через відсутність укладеного договору про оплату консультативних послуг з лікувальними закладами МОЗ України.

За візиту до вказаної установи Міністерству юстиції України та іншим органам буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

П’яну водійку Geely зупинили через порушення, а знайшли наркотики (ФОТО)
Люди

П’яну водійку Geely зупинили через порушення, а знайшли наркотики (ФОТО)

Сьогодні, 19:43

Патрульні зупинили водійку через порушення правил дорожнього руху. Натомість знайшли наркотики. Випадок трапився ніч на 2-ге грудня, розповіли у патрульній поліції Вінницької ….

У Вінниці гасили вогонь у багатоповерхівці: горів балкон
Люди

У Вінниці гасили вогонь у багатоповерхівці: горів балкон

Сьогодні, 18:00

У Вінниці сталася пожежа в 9-поверховому житловому будинку на Хмельницькому шосе.  Рятувальникам вдалося швидко загасити вогонь. Про це повідомляє пресслужба ….

У Вінниці медик упіймався на масовому продажу фейкових ковід-сертифікатів
Люди

У Вінниці медик упіймався на масовому продажу фейкових ковід-сертифікатів

Сьогодні, 14:06

Незаконним бізнесом займався лікар. Один з приватних сімейних лікарів регіону підробляв сертифікати про вакцинацію від COVID-19. Про це повідомляє Управління СБ України ….

ДТП на центральному мосту: з’явилося відео
Люди

ДТП на центральному мосту: з’явилося відео

Сьогодні, 12:07

Вчора, 1 грудня, біля Центрального мосту сталась ДТП за участю двох легковиків, через яку був дещо ускладнений рух автотранспорту. Про аварію ….