Мама терпіла, бабця терпіла, а ти вийдеш із кола насильства?

Місцеві вибори пройшли, новообрані мери та місцеві депутати вже приступили до роботи. І саме від них залежить, чи буде жертва насилля мати сміливість про це заявити та куди втекти.
Боротьба з домашнім насильством – у руках місцевої влади. У вересні з’явився указ Президента, що на всіх рівнях влади проблема домашнього насильства має стояти в ряду з основними соціальними проблемами.
Наразі у Вінниці проходить акція “16 днів проти насильства”. Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства. Поліціянти спільно із молоддю розповідали місцевим про насилля, його прояви та наслідки.
Понад 10 тисяч звернень з початку року надійшло до поліції Вінницької області про домашнє насильство. З них понад 5 тисяч — складено адмінпротоколів, відкрито 140 кримінальних справ. Про це розповів заступник начальника обласного управління превентивної діяльності Іван Заєць.
У більшості випадків це стається через алкоголізм чоловіків. Вони п’ють і зриваються. Це пов’язано з рівнем життя і виховання. Про це розповідає телеведуча, Почесний посол Фонду ООН в області народонаселення Марія Єфросиніна, яка давно займається благодійністю, а також проводить лекції для жінок і про жінок.
За дев’ять місяців 2020 року в Україні зареєстровано 157 765 повідомлень, пов’язаних з домашнім насильством, що на 15 тис. більше, ніж минулого року. Карантин та самоізоляція так чи інакше вплинули дану статистику.

Саме тому, українців закликають не бути байдужими та чути і реагувати на те, що відбувається поруч.
ВАЖЛИВО!
Особа, яка зазнала домашнього насильства може звернутися:
- до поліції за номером 102 або до місцевого відділу (написати заяву);
- до медичного закладу, якщо зазнали фізичного чи сексуального насильства;
- до відповідальної / Уповноваженої особи у місцеву раду (міську, селищну, сільську) або райдержадміністрацію;
- до місцевого центру соціальних служб;
- до служби у справах дітей, якщо ваші діти – неповнолітн;
- до Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги.
Вінницька обласна мобільна бригада тел.: (073) 138 80 37;(095) 796 44 72;
Вінницька міська мобільна бригада тел.: (0432) 67 04 60; (093) 900 15 60; (098) 900 15 60);
- на обласну «лінію довіри» із запобігання домашнього насильства у Вінницькій області за номером 0 800 75 04 75. Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.
Якщо Ви стали свідком жорстокого поводження з дітьми або Ваша дитина потерпає від домашнього насильства – телефонуйте на Національну дитячу «гарячу лінію» 0 800 500 225.
ЧИТАЙТЕ також

3-річний малюк пішов з батьками на пікнік та зник — деталі інциденту
У Вінницькій області поліцейські кілька годин шукали маленького 3-річного малюка, який зник під час відпочинку на природі. У пошуках брали участь ….

«Рветься душа на шматки»: додому повернеться загиблий нацгвардієць Андрій Бондар
У бою за Україну загинув старший солдат Андрій Бондар з Калинівської громади. Йому було лише 26 років. Попередньо кортедж із ….

Чоловік завітав до колишньої дівчини і пограбував її
28-річний чоловік не міг забути колишню пасію, з якою мав романтичні стосунки. Він попрямував до помешкання, де проживає жінка і ….

Загинув військовий з Турбівської громади — мешканців просять зустріти Героя
Війна забрала життя нашого земляка Олександра Жолукевського. Людей просять створити живий коридор слави для Героя. Про це повідомив Турбівський селищний ….