«Ні!» Насильству

27.11.2020
«Ні!» Насильству

Щорічно в Україні, з 25 листопада по 10 грудня, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Формування в державі нетерпимого ставлення до будь-якої форми насильства, привернення уваги громадськості до проблем, що виникають під час подолання цих негативних проявів, ‒ завдання всіх уповноважених органів, які здійснюють заходи щодо запобігання та протидії насильству, прокуратура є одним із них.

На жаль, від насильства потерпають не лише дорослі, а й діти.

З метою вирішення нагальних питань захисту дітей, які стали жертвами кримінальних правопорушень, недопущення повторного їх травмування, обласною прокуратурою налагоджена тісна співпраця з органами поліції, пробації, спеціальними органами та службами Вінницької обласної державної адміністрації, регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області.

Окрім цього, до складу міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, створеною Вінницькою обласною державною адміністрацією, делеговано двох прокурорів які, в межах визначених законодавством повноважень, беруть участь у засіданнях цього міжвідомчого органу.

Захист дітей, які постраждали від різних форм насильства, у тому числі і домашнього, є одним із головних обов’язків ювенальних прокурорів Вінниччини у межах кримінального провадження.

Так, у цьому році, в 38 кримінальних провадженнях, зареєстрованих за фактами вчинення кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я, статевої свободи та статевої недоторканості дітей, моральності, скоєння домашнього насильства стосовно дітей, обвинувальні акти передані до суду. З них у 9 ухвалені вироки та обвинувачені особи визнані винуватими у вчиненні кримінальних правопорушень стосовно дітей.

Зокрема, у червні цього року Мурованокуриловецьким районним судом, до 5 років 6 місяців позбавлення волі засуджено 25-річного чоловіка за вчинення ним злочину, передбаченого ч. 3 ст. 153 КК України. Прокурором у суді доведено вчинення молодиком сексуального насильства стосовно неповнолітньої дівчини.

Хмільницьким міськрайонним судом, за принципової позиції прокурора у кримінальному провадженні, до 6 років позбавлення волі засуджено 65-річного діда, який вчинив розпусні дії стосовно своєї 11-річної онучки.

Прокурорами Вінницької місцевої прокуратури доведено у суді факт катування, двома молодиками поблизу гуртожитку одного із навчальних закладів міста Вінниці студента цього ж навчального закладу.

Наразі ще один обвинувальний акт за обвинувачення трьох неповнолітніх дівчат у катуванні своєї однокурсниці розглядається Козятинським міськрайонним судом.

Прокурорами Жмеринської місцевої прокуратури передано до суду обвинувальний акт стосовно «горе-батька», який наніс своїй 7-річній дитині тілесні ушкодження легкого ступеню тяжкості. Згодом цей же чоловік побив дружину, внаслідок чого вона померла.

Наголошуємо, що будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються законом, а винуваті особи у вчиненні злочинів стосовно дітей неодмінно понесуть покарання.

За інформацією пресслужби Вінницької обласної прокуратури
Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Біля Вінниці на авто медиків впав стовп
Новини

Біля Вінниці на авто медиків впав стовп

Вчора, 18:05

Стовп обвалився, коли медики приїхали на виклик до хворого. 6 грудня в селі Лука-Мелешківська, що у Вінницькому районі, стовп впав на ….

Жителів Вінниччини просять зберігати спокій: буде чути вибухи
Новини

Жителів Вінниччини просять зберігати спокій: буде чути вибухи

Вчора, 17:43

Жителів Вінниччини попереджають про роботи на Писарівському родовищі мігматитів ТОВ «Вінницьке кар’єроуправління». 7 грудня проведуть масовий вибух з метою подрібнення скельних порід. ….

У Ладижині колишня вчителька підтримувала путіна та вихваляла російських окупантів
Люди

У Ладижині колишня вчителька підтримувала путіна та вихваляла російських окупантів

Вчора, 16:29

У Ладижині виявили жінку, яка підтримувала росію та поширювала кремлівські наративи у мережі. Прихильницею окупантів виявилася колишня вчителька російської мови з ….

Чоловіка з гранатою вивели з лікарні у Калинівці, але вибух стався
Важливе

Чоловіка з гранатою вивели з лікарні у Калинівці, але вибух стався

Вчора, 10:49

Вранці 5 грудня в Калинівці чоловік з гранатою прийшов у лікарню і погрожував її підірвати. Мотиви його дій наразі невідомі. Як повідомляє ….