Невідворотність покарання за особливо тяжкі злочини. Вінницька обласна прокуратура безкомпромісна в протидії організованій злочинності (фото)

02.12.2020
Невідворотність покарання за особливо тяжкі злочини. Вінницька обласна прокуратура безкомпромісна в протидії організованій злочинності (фото)

За результатами судового розгляду, трьох осіб засуджено до позбавлення волі за вчинення злочинів в складі організованої злочинної групи.

Завдяки послідовній, безкомпромісній позиції Вінницької обласної прокуратури під час підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом збуту зброї, бойових припасів, наркотичних засобів та психотропних речовин, обвинувальним вироком суду визнано винним організатора та двох співвиконавців злочинної схеми, яка полягала в налагодженні потрапляння та реалізації на території України зброї та наркотичних речовин.

У ході розслідування, яке проводилось слідчим підрозділом УСБУ в області під процесуальним керівництвом Вінницької обласної прокуратури, за результатами проведення на території Вінницької та Закарпатської областей ряду оперативних закупок, задокументовано діяльність сталої організованої злочинної групи.

Зокрема, в її учасників, в межах кримінального провадження закуплено 3 автоматичні пістолета Grand Power з глушниками до них, пістолети «VZOR 70» та «VZOR 50», 4 пістолети-кулемети моделі Scorpion, та понад 600 боєприпасів до вказаної вогнепальної зброї.

Крім того, під час документування встановлено, що злочинці налагоджували канали збуту наркотичних засобів та психотропних речовин так званими «оптовими партіями», в результаті, з метою документування та викриття, у останніх було закуплено наркотичний засіб кокаїн в особливо великих розмірах, а також велику кількість психотропних речовин метамфетамін та апрофен.

Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні за ознаками вчинення в складі організованої групи злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 307, ч. 3 ст. 307 КК України слухався по суті Ужгородським міськрайонном судом Закарпатської області, оскільки саме на території вказаної області відбувався останній етап з викриття організованої групи. Тоді, було затримано 5 осіб, фігурантів кримінального провадження, двоє з яких одразу визнали вину та надали викривальні покази стосовно членів організованої групи.

Публічне обвинувачення підтримувалось працівниками Вінницької обласної прокуратури, 3 обвинувачених знаходились та продовжують перебувати під вартою.

Згідно вироку суду, організатора злочину визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 307, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 263 КК України та засуджено до покарання у виді позбавлення волі строком на 12 років з конфіскацією майна (максимальна санкція за вчинений злочин), двох виконавців відповідно, за вчинення вказаних злочинів, засуджено до позбавлення волі строком на 11 років 11 місяців з конфіскацією майна та 11 років 10 місяців з конфіскацією майна.

Таким чином, за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, до кримінальної відповідальності притягнуто 5 осіб, в тому числі 3 які діяли в складі сталої організованої групи.

Довідково: ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України – зберігання та збут вогнепальної зброї, бойових припасів без передбаченого законом дозволу, вчинені організованою групою, – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років;

ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України – незаконне придбання та зберігання з метою збуту наркотичних засобів, психотропних речовин у великих розмірах, – караються позбавленням волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна;

ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України – незаконне зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин в особливо великих розмірах, вчинені організованою групою, – караються позбавленням волі на строк від дев’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

За інформацією пресслужби Вінницької обласної прокуратури
Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Вінничанин Олександр Гончарук прикрив побратимів ціною власного життя
Люди

Вінничанин Олександр Гончарук прикрив побратимів ціною власного життя

Сьогодні, 20:07

За два тижні Олександру Гончаруку мало виповнитися 39 років. «Українці москалям не здаються», – такими були останні слова українського захисника Олександра Гончарука, який ….

На вигляд 40-45 років: поліція шукає чоловіка, який міг стати свідком злочину
Люди

На вигляд 40-45 років: поліція шукає чоловіка, який міг стати свідком злочину

Сьогодні, 19:01

Правоохоронці просять допомогти встановити особу чоловіка, який може володіти інформацією про крадіжку, що була вчинена у одному в одному барів Вінниці. Про ….

У Вінниці прощаються із молодим льотчиком. Над містом кружляли винищувачі
Люди

У Вінниці прощаються із молодим льотчиком. Над містом кружляли винищувачі

Сьогодні, 15:16

Сьогодні, 18 травня, над Вінницею кружляли літаки – таким чином віддають останню шану загиблому в бою капітану Сергію Пархоменку. Про це ….

Пакунок канабісу на 150 тисяч гривень виявили у 27-річного вінничанина
Люди

Пакунок канабісу на 150 тисяч гривень виявили у 27-річного вінничанина

Вчора, 15:53

Вінничанин купив в інтернеті наркотики на суму майже 150 000 гривень і попався поліцїї. Інцидент стався на вулиці Київській.  Про ….