Новації світу знань: Дружелюбівська ЗОШ І-ІІІ ст стала опорним навчальним закладом Вінниччини

08.09.2021
Новації світу знань: Дружелюбівська ЗОШ І-ІІІ ст стала опорним навчальним закладом Вінниччини

Освітяни Вінниччини розпочали новий навчальний рік і серед них Дружелюбівська ЗОШ І-ІІІ ст., яка виборола право стати опорним освітнім закладом. Про  це повідомила Галина Ярова – депутатка Вінницької обласної ради від політсили «ЗА МАЙБУТНЄ», директорка опорної ЗОШ І-ІІІст с. Дружелюбівка Хмільницького району Вінницької області.

Наприкінці серпня освітяни Дружелюбівської школи презентували детальний план розвитку освітнього закладу, який був схвалений конкурсною комісією, а невдовзі і депутатами Калинівської міської ради, які ухвалили рішення про надання статусу опорної ЗОШ І-ІІІст с. Дружелюбівка Хмільницького району Вінницької області. Відтепер у школі навчатимуться 266 дітей та працюватимуть 40 освітян. ( ушколі та двох філіях)

Галина Ярова переконана, що створення опорної ЗОШ стане перевагою для всього освітнього округу Калинівської громади.

«Дві філії увійшли до складу Дружелюбівської опорної школи. Це  НВК сіл Чернятин та Польова Лисіївка, що представлені початковими школами, де вчаться діти 1-4 класів, та дитячими садочками. У школах  класи малокомплектні, 3-5 учнів. Тобто, коли мова йде про старших учнів – йдеться про  індивідуальне навчання, а це лише 5 годин на кожну дитину, що вкрай мало для отримання якісних знань.  В той час, коли за сучасними нормативами має бути від 22 до 35  навчальних годин!  Крім того, варто врахувати, що собівартість утримання одного учня  у малокомплектній школі може сягати 73 тис грн, а це  невиправдане навантаження на місцевий бюджет. Тому, кращий вихід – це навчання дітей у сучасному освітньому закладі, який дає  грунтовні знання та всебічний розвиток молоді», – пояснила депутатка.

Дружелюбівська ЗОШ вже багато років навчає дітей з інших  населених пунктів району, користується шкільним транспортом, що підвозить дітей до школи. За словами Галини Ярової, не стане проблемою і  організація підвозу дітей із Чернятина та Польової Лисіївки. 

Варто зазначити, що освітній заклад с.Дружелюбівка має значні здобутки в організації  освітнього процесу. ЗОШ традиційно показує високі досягнення під час ЗНО. Так, цьогоріч на державному рівні було визнано невдалими результати математичних знань дітей, але це не стосується учнів Дружелюбівської ЗОШ І-ІІІ ст. Вони єдині серед шкіл Калинівського району Вінниччини успішно склали ЗНО з математики! І це говорить про  сильних викладачів Дружелюбівської школи та ефективний навчання в цілому.

Грунтовні знання, які дає Дружелюбівська школа, підтвердили і результати вступної кампанії, цьогоріч випускники ЗОШ отримали бюджетні місця у ВУЗах країни.

В освітньому закладі  приділяють особливу увагу всебічному розвитку дітей, позашкільному вихованню.  Тут є сучасно обладнані навчальні кімнати, необхідна техніка, приладдя, працюють гуртки, спортивні майданчики, зал для хореографії.

«Ми завжди конкурували у різних  творчих змаганнях, спортивних, маємо призові місця і по сьогодні. Тримаємо  сталу першість в районі у змаганнях з настільного тенісу. Наші учні традиційно займають призові місця у щорічному обласному  конкурсі «Поділля. Творчість. Діти». Особливою родзинкою є творчість дітей Дружелюбівської ЗОШ по майстерності витинанки. Цього року ми отримали відзнаки на обласному рівні і очікуємо гарних результатів на Всеукраїнському конкурсі витинанки, на який також були подані роботи. І навіть у такий важкий рік пандемії, діти нашої школи брали участь в онлайн конкурсах. Наприклад,  «Як захистити себе від коронавірусу?»  та отримали призи і відзнаки. Танцювальний колектив Дружелюбівської школи брав участь у всеукраїнських конкурсах і навіть у  міжнародних змаганнях, які проходили у Болгарії», – зазначила Галина Ярова.

Депутатка додала, що крім переваг щодо конкурентних знань на ринку праці для молоді,  з наданням статусу опорної школа отримала і можливості залучати кошти з державного бюджету та грантові кошти. У планах колективу Дружелюбівської ЗОШ закупівля ще одного шкільного автобусу,  утеплення приміщень, а також обладнання  додатковими комп’ютерами класів для занять з інформатики.

«Наша школа  – це творчий, професійний колектив. 12 вчителів брали участь у щорічному конкурсі  «Вчитель року»  і ставали призерами у своїх номінаціях. Створення опорного закладу на базі Дружелюбівської ЗОШ не дає жодних додаткових переваг для вчителів в умовах праці чи в заробітній платі. Але для нас головним завжди є і буде розвиток молодого покоління, ефективне навчання, щоб наші діти могли реалізувати свої таланти, стати конкурентними в сучасному житті та  успішно будувати своє майбутнє», – зауважила Галина Ярова, депутатка Вінницької облради фракції «ЗА МАЙБУТНЄ», керівниця Дружелюбівської опорної ЗОШ І-ІІІст.

Нагадаємо, що партійці «ЗА МАЙБУТНЄ» Вінниччини надають підтримку освітнім закладам області. Так, напередодні нового навчального року Петро Юрчишин – народний депутат України, голова Вінницького обласного осередку політсили «ЗА МАЙБУТНЄ» традиційно привітав освітян Вінниччини та забезпечив  першокласників ЗОШ канцелярським приладдям, а ряд шкіл отримали спортивний інвентар та подяки вчителям. До акції долучились також партійці «ЗА МАЙБУТНЄ» з районних осередків політсили.

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Бійці 59-ї бригади зібрали самохідну артустановку із трофейної техніки росіян
Новини

Бійці 59-ї бригади зібрали самохідну артустановку із трофейної техніки росіян

Сьогодні, 16:58

Бійці 59-ї бригади, яка дислокується на Вінниччини, показали власну розробку, зібрану з трофейної російської техніки. Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці бригади. ….

Чотирьох дівчат, які втекли з центру матері та дитини, знайшли
Люди

Чотирьох дівчат, які втекли з центру матері та дитини, знайшли

Сьогодні, 16:33

14 серпня у Вінниці розшукали чотирьох дівчат, віком 9, 12 та 14 років, які втекли із центру матері та дитини. ….

«Біль розриває серце». На фронті загинув 20-річний Віталій Мазніцький
Люди

«Біль розриває серце». На фронті загинув 20-річний Віталій Мазніцький

Сьогодні, 15:36

На російсько-українській війні загинув уродженець Вінниччини Віталій Мазніцький. Йому було лише 20 років. Про це повідомляють в Іллінецькій міській громаді. «Сумна звістка своїм ….

П’яна жінка поцупила телефон та наказала сину його продати
Люди

П’яна жінка поцупила телефон та наказала сину його продати

Сьогодні, 12:28

На Вінниччині п’яна жінка викрала мобільний телефон та наказала сину його продати.  Про це повідомляє пресслужба поліції Вінницької області. Стався інцидент 14 серпня у ….