Справа Михайла Зубчука: мати померлого хлопця розповіла подробиці про хід слідства

11.09.2021
Справа Михайла Зубчука: мати померлого хлопця розповіла подробиці про хід слідства

24-річного Михайла Зубчука, якого шукали понад 10 днів, знайшли мертвим на дні озера на Тяжилові 22 квітня 2021 року.

У поліції зазначили, що за попередніми даними, на тілі загиблого не виявили слідів насильницької смерті, а причину смерті має встановити судово-медична експрертиза. Тривалість проведення якої не повинна перевищувати одного місяця. 

З того часу матір загиблого Надія Лукаш продовжує наполегливо боротися за те, щоб слідство надало висновки судово-медичної експертизи. Про це жінка розповіла на своїй Facebook сторінці.

Як тільки через два місяці були отримані результати експертизи, слідчий відразу закрив справу. Його не цікавило навіть те, що в експертизі не дані були відповіді на ті запитання, які давав слідчий експерту, для нього було достатньо, що листочок “експертиза” був у виданий експертом. Із результатами експертизи я не була ознайомлена, тому що слідчий “не хоче зі мною спілкуватись”.

Буква закону для нього нічого не варта, слідчий не “зобов’язаний мене знайомити із експертизою”, для слідства мабуть результати експертизи не є матеріалами кримінальної справи, із змістом якої відповідно до ст.56, п.11 КПК я маю право знайомитися. Керівник слідчого мені так і сказав, “хто ви така, щоб він вас ознайомлював із чимось”.

Такі запитання від начальника слідства заженуть в “ступор” будь кого. Те що я визнана у цій справі потерпілою стороною і маю якісь права (на бумазі звичайно), для нашої системи нічого не варте. По якій статті була закрита справа також не відомо, яка причина смерті і коли настала смерть мого сина – не відомо, не тому що не можливо встановити, а просто так потрібно було зробити, щоб потім ми, прості люди, ходили по судах та різних інстанціях, витрачаючи сили, здоров’я, час, добиваючись правди.

Розрахунок дуже простий, хтось не витримає, здасться, у когось не стане здоров’я та сил, а у когось просто здадуть нерви. І виявляється, слідство “не встановлює причину і обставини смерті”, це слова керівника слідства. Мені взагалі тоді не зрозуміло, що встановлює і що робить слідство. (Я маю на увазі конкретний відділ-1).

Через два місяці через суд, який 13 серпня виніс законне та обгрунтоване рішення, добились скасування постанови про закриття справи і поновлення слідства. Мені довелось самій, щоб прискорити все це, замовляти ухвалу суду, заносити і передавати під підпис у відділ, бо те що направляє у відділ суд, вони не отримували (за словами керівника слідства, у нас погано працює суд).

І от уже майже місяць я не можу добитись того, щоб призначили слідчу групу, хто слідчий і т.д., щоб продовжити розслідування. Мої походи в різні інстанції, до різних керівників нічого не дають. Тільки не кажіть, що можливо я не туди звертаюсь. Туди я звертаюсь, по інстанціях, але у нас так працює “система”.

Я знаю, що буде багато сказано в коментарях про зроблену роботу поліцією, посаджених злочинців у тюрмах, розкриті злочини і т.д., але в даному випадку я пишу про конкретний, перший, відділ поліції у Вінниці. Тут так працюють, це не тільки моя особиста думка, а і думка багатьох людей, з якими за ці п’ять місяців мені довелося спілкуватися, очікуючи прийому.

Коли людина сидить у відділку по 2-3 години, щоб просто подати заяву, то це не є нормою. Коли в години прийому керівника відділу (визначені і затверджені самим же керівником), він не проводить прийом громадян, не тому що зайнятий чи його викликали до вищого керівництва, а просто “не приймає”, а ти сидиш по 6-8 годин і говориш, що нікуди не підеш звідси, то це про щось говорить. Але зараз я не про це.

Тільки що вийшла в черговий раз від начальника РВ, виявляється, що слідство по справі поновлено тільки вчора, слідчий той же, хоча неодноразово просила змінити слідчого, через його небажання зі мною спілкуватись та “неналежне, неповне та неупереджене дослідження” обставин кримінального провадження, не надання належної правової оцінки обставинам кримінального провадження. Але слідчий знову призначається той же. Як тепер спілкуватись із слідчим? Але це вже нікого не цікавить, крім мене. Мені знову потрібно іти до суду.

Фото: facebook

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Машини закрутило: з’явилося відео жахливої ДТП у Вінниці
Новини

Машини закрутило: з’явилося відео жахливої ДТП у Вінниці

Вчора, 23:00

У вівторок, 25 січня, відбулася ДТП за участю Opel і BMW, які зіткнулися на перетині вулиць Брацлавської та Привокзальної у Вінниці. Камери відеонагляду ….

На Старому місті — затор: бетонні плити випали з вантажівки прямо на дорогу
Новини

На Старому місті — затор: бетонні плити випали з вантажівки прямо на дорогу

Вчора, 11:40

Сьогодні вранці, 24 січня, у Вінниці на Старому місті з’явилися бетонні плити, які хаотично лежать на проїжджій частині дороги. Про автопригоду на Старому місті повідомляють ….

Винагорода за інформацію — 100 тисяч: поліція шукає вбивцю 35-річної жінки
Важливе

Винагорода за інформацію — 100 тисяч: поліція шукає вбивцю 35-річної жінки

Вчора, 07:45

Поліція оголосила винагороду за інформацію про вбивцю. Правоохоронці розшукують особу, причетну до вчинення вбивства жінки у смт Крижопіль. На сайті ….

У Вінниці горить школа-гімназія №17: дітей евакуювали
Важливе

У Вінниці горить школа-гімназія №17: дітей евакуювали

25.01.2022

Пожежа сталася 25 січня в будівлі школи-гімназії №17 у Вінниці. Попередньо, загорілося приміщення на третьому поверсі. Про це повідомляє Вінниця.info, пише ….