Ангеліна Драбата

Ангеліна Драбата

Автор

Пожежа в тексті.

Вони руйнують мою країну. Вражаючі кадри з Бучі після окупації

03.04.2022

Ми з братом ходили на ночівлю до баби Гані. В неї не було ні телевізора, ні радіо. Через свої релігійні переконання вона навідріз відмовлялася мати в хаті «диявола» (чит. — будь-яку техніку). Лише щотижневі газети і ясний спомин про минуле. Саме цього ми потребували. Відбій був о 9 вечора, а то й раніше. Це означало лише одне — час добиватися розповідей про пережиті голод і війну.

— Баб Гань, розкажіть

— Ви вже сотні разів слухали ці історії, дайте спокій, їй Богу

— Ну баб Гань, хоч одну історію

— Ну добре, лиш не товчіться, дайте сраці сіна трохи

Ми лежали в темряві, без права порушити обіцянку. Її розповідь змушувала мурах бігати табуном по всьому тілу. Це був ніби сюжет фільму жахів, який бентежно колихав дитяче сприйняття. Підсвідомість заспокоювала: зараз все по іншому, такого більше не буде. Врешті баба так компонувала все в цілісність, що в кінці з’являлося багато надії. Вона одна з тих, хто пережив це.

Минали роки. Українці стали лагідно називати ворогів воріженьками, і знали, як це — бути толерантними. Баби Гані не стало, а примарні надії розлетілися, як кеглі. Расєя ступила своїм брудним чоботом на поріг нашого дому. Руйнує мою країну, безжально вбиває цвіт нації, катує, ґвалтує, грабує. Хіба нам було недостатньо репресій, розстрілів і переслідувань?

Місто Буча поблизу Києва після російської окупації. Джерело: twitter/радник голови Офісу президента Михайло Подоляк

Ці фото потрібно запам’ятати на рівні ДНК і передати далі. Не маємо права забути. Сотні понівечених трупів. Ці люди ще нещодавно прокидалися вранці, пили каву, ходили на роботу, будували плани на майбутнє, дарували посмішки, вірили, любили, відпочивали, зустрічались, кохали. Жили, врешті-решт. Ці люди просто жили на своїй землі доки не прийшли «освободітєлі». Довбані рашисти. Нікчемна біомаса.

Не певна, що мені вистачить слів, аби наблизитись до розуміння того, що постає перед очима людей перед смертельним пострілом. Можливо, пережите або просто мить, котра йому передувала…Пекло XXI сторіччя. Найжахливіші злочини нацизму знову спустилися із сторінок історії прямісінько у центр Європи.

Немає виправдання, немає пробачень. Лише скаженна лють. Їм ніколи не відмитись від цієї крові. Ніщо не врятує їх від проклять. Українці чинитимуть опір. Такий потужний, що раша посиплеться. Ми відбудуємо зруйноване, своє зумієм відібрати. Наші ЗСУ, ТРО та просто кожен українець. А поки забудьте про те, що не всі росіяни погані. Латентне прикриття звірств нам ні до чого. Хороший русак може бути лише в мертвому стані.

Вірю в перемогу. Вірю в ЗСУ.

У мене зараз трісне серце.

Поділитись fb twitter gplus
Чому Україна не може купити ще 3 байрактари?

Чому Україна не може купити ще 3 байрактари?

02.07.2022

Не знаючи броду — не лізь у воду. У житті кожної людини настає момент, коли починає горіти срака. Я не ….

Скоро у тебе заберуть твої теплі лампові пільги!

Скоро у тебе заберуть твої теплі лампові пільги!

22.10.2018

Дайте мені засоби масової інформації, і я з будь-якого народу зроблю стадо свиней Йося Геббельс На календарі жовтень, зимна погода ….

Що варто зробити, щоб насолодитися принадами Німеччини сповна

Що варто зробити, щоб насолодитися принадами Німеччини сповна

17.11.2021

Даруйте, хто я така, щоб мовчати про те, що відбувається навколо? Раптом, для вас буде цікава інформація про мандри в ….

Непотизм або як таткові ресурси дають «зелене світло» у егоїстичне майбутнє

Непотизм або як таткові ресурси дають «зелене світло» у егоїстичне майбутнє

19.01.2019

Багато було сказано на цю тему, але від цього словесного серіалу проблему не вирішити. Мова буде йти не про позитивні ….