З полону окупантів звільнили 215 захисників України, серед них — троє вінничан (ФОТО)

22.09.2022
З полону окупантів звільнили 215 захисників України, серед них — троє вінничан (ФОТО)

В результаті обміну полоненими з російського полону вдалося повернути 215 оборонців України, серед яких 124 офіцери та 10 іноземців. 

Новина про повернення героїв з’явилася у Telegram-каналах пізно ввечері 21 вересня.

Катерина Поліщук, більш відома як «Пташка» з Азовсталі. Джерело – соцмережі

Українські герої, яких звільнено 21 вересня. Джерело – соцмережі

Старший сержант 36-ї бригади Михайло Діанов. Джерело – соцмережі

Дмитро Козацький з позивним «Орест». Джерело – соцмережі

Згодом інформацію підтвердив президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.

«Ми повертаємо додому наших людей. Щойно завершився обмін. Сьогодні у нас 215 хороших новин. 215! Це однозначно перемога для нашої держави, для всього нашого суспільства. А головне – для 215 родин, які зможуть побачити своїх близьких у безпеці», – сказав Зеленський у зверненні в ніч на 22 вересня.

Глава держави також наголосив, що Україна своїх героїв на 50 громадян росії та особу з українським паспортом – Віктора Медведчука. Спершу росіяни хотіли 50 військових в обмін на політика, однак українська сторона добилася збільшення цієї цифри до 200.

«Віддати Медведчука в обмін на наших воїнів – не шкода. Він пройшов усі слідчі дії, які передбачені законодавством. Україна отримала від нього усе, що необхідне в рамках кримінальних проваджень», – додав президент.

Також стало відомо, що май­же всі звіль­не­ні ук­ра­їн­ці вже зна­хо­дять­ся на те­ри­то­рії Ук­ра­їни, ок­рім п’ятьох ко­ман­ди­рів «Азо­ва», які, згід­но з до­мов­ле­нос­тя­ми, до­сяг­ну­ти­ми ра­ні­ше з пре­зи­ден­том Ред­же­пом Та­їпом Ер­до­га­ном, пе­ре­бу­ва­ють у Ту­реч­чи­ні під його осо­бис­ти­ми га­ран­ті­ями за­хис­ту.

Серед звільнених командирів – захисників Азовсталі: Денис Прокопенко, Сергій Волинський, Святослав Паламар, Денис Шлега та Олег Хоменко.

Перші фото звільнених командирів. Джерело – пресслужба МВС

Пізніше стало відомо, що додому повернулися троє вінничан — Віктор Цебрик, Євгеній Дзись і Назарій Гринцевич. Інформацію про це підтвердив голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий.

«Вінничани – серед «азовців», звільнених з російського полону. Віктор Цебрик, Євгеній Дзись і Назарій Гринцевич. З поверненням, хлопці», — написав Соколовий у Facebook.

Відомо, що Назарій Гринцевич з позивним «Грінка» – парамедик, який разом з побратимами три місяці тримав оборону на Азовсталі. У полоні був понад чотири місяці. Йому всього 19 років.

Назарій Гринцевич. Джерело – Вячеслав Соколовий
Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Шукав батька: на Вінниччині виявили 12-річну дитину без супроводу дорослих
Люди

Шукав батька: на Вінниччині виявили 12-річну дитину без супроводу дорослих

Сьогодні, 16:28

У Тульчинському районі Вінницької області 12-річний хлопчик після конфлікту з матір’ю пішов до батька за 30 кілометрів. Про це повідомила пресслужба поліції ….

На благодійній виставці у Вінниці збирають кошти для ЗСУ
Люди

На благодійній виставці у Вінниці збирають кошти для ЗСУ

Вчора, 18:43

В одному з торговельних центрів Вінниці 29 січня відкрили благодійну виставку «Мистецтво України під час війни». Кожен охочий має змогу переглянути ….

На війні загинув 36-річний військовий з Тульчинського району
Важливе

На війні загинув 36-річний військовий з Тульчинського району

Вчора, 14:38

У Донецької області у запеклих боях з російськими окупантами 27 січня загинув житель селища Кирнасівка Микола Лисенко.  Як пише Тульчинська громада, ….

Книгу вінницької письменниці внесли до списку забороненої літератури в «ЛНР»
Важливе

Книгу вінницької письменниці внесли до списку забороненої літератури в «ЛНР»

28.01.2023

В угрупуванні «ЛНР» створили список літератури «екстремістського» змісту, які наказали вилучати з фондів шкільних бібліотек. Список «заборонених» творів складається з ….