Мобільний стоматологічний кабінет поїде з Вінниці на фронт

21.02.2023
Мобільний стоматологічний кабінет поїде з Вінниці на фронт

Мобільну стоматологію на колесах відправлять з Вінниці на фронт. В автомобілі медики надаватимуть військовим стоматологічну допомогу. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, відповідна ідея виникла ще восени. За словами міського голови Вінниці Сергія Моргунова, були неодноразові звернення від бійців щодо надання такого роду допомоги. Тому у місті вирішили переобладнати автомобіль швидкої допомоги та встановити усе необхідне стоматологічне обладнання.

Що є у мобільному кабінеті

Автомобіль обладнаний LED-світильником зі зміною кольору й температури світла, генератором, умивальником ємністю 100 літрів, рентген-апаратом, окремим хірургічним аспіратором, припливно-витяжною вентиляцією, багатофункціональною стоматологічною установкою, яка є ергономічною та забезпечує комфортні умови для проведення медичних маніпуляцій, а також двома автоклавами, які забезпечують стерилізацію медичних інструментів та іншими медичними й технічними засобами. Окрім того, стоматкабінет може працювати як від генератора, так і від стаціонарної мережі.

Варто зазначити, що завдяки устаткуванню автомобіля, медики зможуть надавати бійцям майже весь спектр стоматологічної допомоги, а також вести електронну карту пацієнта.

Переобладнанням автомобіля займався підприємець та волонтер Олександр Барановський разом зі своїми колегами.

«До переобладнання автомобіля долучився не тільки я, тому що там всередині є дороговартісне обладнання, а й різні стоматологічні компанії, які займаються стоматологічним обладнанням. Це є компанії «V-MDental», «Stomat Expert», «Юрдентал», також були фізичні особи підприємці, які також долучились до цього це Ярослав Чижман, Михайло Мелько, Ігор Макар, – зазначає Олександр Барановський. – Ці всі люди надали частинку обладнання, яку можна було вмонтувати в цей автомобіль, також присутнє моє обладнання, і за рахунок цього вдалось реалізувати проєкт».

Міський голова наголосив, що наразі важливо знайти професійну команду медиків, яка буде здійснювати виїзди на лінію фронту.

«Саме головне зараз підібрати професійну команду, яка буде виїжджати на фронт і лікувати нашим хлопцям зуби», – зазначає Сергій Моргунов.

Також міський голова зазначив, що медики надаватимуть допомогу в першу чергу для тих підрозділів, які розміщенні у Вінниці та у Вінницькій області, але сьогодні знаходяться в зоні активних бойових дій, проте за необхідності її отримають всі, хто буде в тій чи іншій частині, незалежно від регіону.

Зазначено, що ініціативу планують продовжити і після після війни. Однак стоматкабінет буде здійснювати медичні огляди у віддалених від Вінниці населених пунктах.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

McDonald’s запускає новий ресторан у Вінниці: коли відкриття?
Новини

McDonald’s запускає новий ресторан у Вінниці: коли відкриття?

Сьогодні, 20:05

McDonald’s запускає новий ресторан у Вінниці. Заклад планують відкрити 30 березня на Хмельницькому шосе, 114-К. Про це йдеться в офіційній ….

Школярка з Гнівані образила пам’ять захисників: «Щоб ваші військові в гробу перевернулися»
Важливе

Школярка з Гнівані образила пам’ять захисників: «Щоб ваші військові в гробу перевернулися»

Сьогодні, 19:30

Дівчина вже публічно вибачилися за свій вчинок. На Вінниччині у місті Гнівань розгорівся скандал навколо інциденту з місцевою школяркою. Дівчина ….

Задушив дружину, а тіло закопав у лісі – розправа у Тульчинському районі
Важливе

Задушив дружину, а тіло закопав у лісі – розправа у Тульчинському районі

Сьогодні, 18:09

На Вінниччині 42-річний чоловік вбив свою співмешканку, а потім ще пів року вдавав ніби вона пішла від нього. Тіло жінки ….

На одному з підприємств Вінниччини знайшли мертвого чоловіка
Люди

На одному з підприємств Вінниччини знайшли мертвого чоловіка

Сьогодні, 17:22

Поліція затримала 30-річного підозрюваного у вбивстві свого знайомого. Відомо, що між чоловіками сталася бійка. Тіло загиблого знайшов мешканець Ладижина на території ….